F.A.Q.

WARKOCZYKI
-1.Jak długo można nosić warkoczyki?
Średni czas noszenia to około 2 miesiące.

2.Co to jest przeplatanie warkoczyków i kiedy to najlepiej zrobić?
Przeplatanie polega na rozpleceniu warkoczyków z części głowy, najczęściej przód i boki i ponownym zapleceniu. Włosy syntetyczne są jednorazowego użytku dlatego przeplatanie zawsze wykonuję z nowych włosów. Przeplatanie możesz wykonać w dowolnym momencie.

3. Jak przygotować włosy przed zaplataniem?
Podstawa to świeżo umyte włosy. Na warkoczyki przychodzimy z włosami umytymi najwcześniej 24 godziny przed zaplataniem. Najlepiej umyć włosy zwykłym szamponem bez odżywki, ewentualnie dwa w jednym. Nie należy smarować włosów żadnymi nadającymi śliskość specyfikami typu odżywki, maski, olejki.
Jeśli włosy są naturalnie kręcone to super :). Nie należy ich prostować, o wiele łatwiej plecie się na kręconych włosach.
Odświeżanie koloru i robienie odrostu nie jest konieczne przed zaplataniem. Ciemny odrost przy jasnych warkoczykach naprawdę nie wygląda źle.
Na pewno nie warto podcinać włosów przed samym zaplataniem. Równo ścięte włosy to zmora przy warkoczykach. Bardzo ciężko schować w warkoczyk równo ścięte włosy. Idealne włosy do zaplatania to takie długo nie podcinanie i wycieniowane  :).
Wszelkie tego typu zabiegi warto zostawić na czas po zdjęciu warkoczyków .

4.Jak długo trwa zaplatanie?
Zależnie od długości od 3 do 5 godzin.

5.Jak pielęgnować warkoczyki?
Pielęgnacja warkoczyków jest bardzo łatwa i nie różni się w gruncie rzeczy od pielęgnacji naturalnych włosów. Mycie-VIDEO: INSTRUKCJA MYCIA: najlepiej rozwodnionym szamponem . Najlepiej nawilżającym. Szampon  Seboradin  z białą rzodkwią pomaga gdy swędzi skóra głowy, Najlepiej nalać odrobinę szamponu do butelki z atomizerem i dopełnić wodą. Tak sporządzoną miksturą spryskać skórę głowy i wmasować do uzyskania piany. Spłukać wodą, starając się nie moczyć całej fryzury, aby nie obciążać włosów.
Suszenie warkoczyków trwa dosyć długo dlatego można użyć suszarki. Fryzurę można myć wedle potrzeby-ale im rzadziej tym lepiej ;) .Nie zaleca się częstszego mycia niż 1 w tygodniu, ponieważ, włoski które wychodzą wzdłuż warkoczyków, wychodzą głównie podczas mycia. Nawet u osób które mają włosy przetłuszczające się taka częstotliwość mycia jest wystarczająca. Warto tez dbać o skórę głowy podczas noszenia warkoczyków. Od pierwszego dnia warto używać  wcierka Jantar w sprayu, do kupienia np. w Hebe czy Super pharm. Pozwala to uniknąć swędzenia głowy. Pierwszy tydzien po zapleceniu jest czasem kiedy skóra glowy przyzwyczaja się do "nowych okoliczności" i wtedy może wystąpić swędzenie i zapalenie mieszków włosowych. W przypadku zapalenia mieszkow włosowych dobrze jest odkażać skórę octeniseptem. Skutecznie dziala też borasol. Natomiast wszelkie dolegliwości najczęściej znikają już po kilku dniach i wówczas można cieszyć się w pełni  z nowej fryzury.


*od ok. 4 minuty

6.Czy każdy może mieć warkoczyki?
Jeśli długość twoich włosów to minimum 10cm to już możesz mieć warkoczyki. Jednak gdy twoje włosy nadmiernie wypadają i są bardzo słabe warkoczyki nie będą dobrym pomysłem.
Jeśli masz włosy cienkie to po prostu trzeba zrobić warkoczyki z mniejszej ilości włosów syntetycznych lub cieńsze warkoczyki. Ilość zaplatanych przeze mnie warkoczyków jest adekwatna do stanu i ilości Twoich włosów. Nie każdy może nosić 200sztuk warkoczyków z 7-8 paczek. Wygląda to fajnie ale skutki mogą być opłakane.

7.Czy to prawda, że warkoczyki niszczą włosy?
Jeśli ilość warkoczyków jest dostosowana do ilości i stanu Twoich włosów to warkoczyki na pewno nie zniszczą Ci włosów.

8.Czy to prawda, że po zdjęciu warkoczyków włosów jest dużo mniej?
Gdy zdejmiesz warkoczyki jest wrażenie,że włosów jest mniej. Ale to nic niezwykłego. Codziennie wypada nam ok 100 włosów, te włosy nie maja jak wypaść gdy nosimy warkoczyki, dlatego po ich rozpleceniu jest takie wrażenie. Warkoczyki kilkakrotnie zwiększają objętość naszych włosów, a to potęguje wrażenie małej ilości włosów po ich zdjęciu.

9.Jak się zdejmuje warkoczyki?
Odcina się warkoczyk na wysokości włosów naturalnych i rozplata, najlepiej przy pomocy grzebienia ze szpikulcem. Można to bardzo łatwo zrobić samemu . Najlepiej najpierw umyć głowę , nałożyć sporą ilość odzywki do spłukiwania i wmasować ją w odrosty. Zmyć odżywkę.
Potem należy rozdzielić i rozczesa splątania, które powstały przy skórze.


10.Jak się zakańcza warkoczyki?
Za pomocą zgrzewarki lub prostownicy. Jest to najlepsza metoda w przypadku zgrzewanych warkoczyków, ponieważ przy jasnych warkoczykach nie powstają nieestetyczne czarne końce. Druga opcją są warkoczyki z puszczonym końcem, Specjalnie przygotowane przed zaplataniem włosy , po zapleceniu warkoczyków wkłada się na chwilkę do gorącej wody. Końcówki wówczas stają sie proste i gladkie. Nie musisz się obawiać, że tak zakończone warkoczyki rozplączą się.

DREDLOKI

Wszelkie informacje dotyczące warkoczyków, tyczą się także dredloków.
1. Jak doplata się dredloki?
Dredloki to fryzura czasowa-dredy wykonane z włosów syntetycznych doplata się do włosów na warkoczyk i zakańcza gumką. Trwa to do godziny.

2. Czy aby zdjąć dredloki trzeba ogolić się na krótko?
Nie, dredloki z racji tego, że są doplatane do naszych włosów, można także w każdej chwili zdjąć. Wystarczy rozciąć gumkę i rozpleść włosy.

3. Jak długo można nosić dredloki?
Ok. 2 miesięcy. Potem można dredloki zdjąć i po wypraniu ich, ponownie założyć

4. Jak myć dredloki po zdjęciu z głowy?
Najłatwiej wrzucić do pralki na krótki program. Ważne jest także aby przechowywać je w pudełku bądź lnianej torbie, nigdy w plastikowej.

5. Gdzie najlepiej kupić dredloki?
Najlepiej zamówić u kogoś kto zajmuje się ich robieniem. Wtedy masz pewność, że twoje dredloki długo ci posłużą. Dodatkową zaletą jest fakt, iż dredy ręcznie robione mogą być w dowolnym kolorze, grubości, długości. Dredloki można także pokręcić.