F.A.Q.

WARKOCZYKI
-1.Jak długo można nosić warkoczyki?
Zalecany czas noszenia to około 2 miesiące. Natomiast czas noszenia to kwestia mocno indywidualna. Tempo wzrostu włosa jak i jego rodzaj mają tu spore znaczenie.
U osób, które mają równo ścięte i gęste włosy częściej zdarza się, że wplatane włosy wychodzą z warkoczyków. Czasami już przy samym zaplataniu ciężko je dobrze schować. W takiej sytuacji dobrze jest dobrać kolor syntetyków pod kolor włosów naturalnych. Natomiast włosy cieniowane, kręcone, średniej gęstości zawsze lepiej się wplata, a także często jest tak, że przy zdejmowaniu ciężko dostrzec miejsce gdzie kończą się nasze włosy a zaczyna syntetyk.

2. Jak przygotować włosy przed zaplataniem?
Podstawa to świeżo umyte włosy. Na warkoczyki przychodzimy z włosami umytymi najwcześniej 24 godziny przed zaplataniem. Najlepiej umyć włosy zwykłym szamponem bez odżywki. Nie należy smarować włosów żadnymi nadającymi śliskość specyfikami typu odżywki, maski, olejki.
Jeśli włosy są naturalnie kręcone to nie prostujemy ich przed zabiegiem.
Odświeżanie koloru i robienie odrostu nie jest konieczne przed zaplataniem.
Na pewno nie warto podcinać włosów przed samym zaplataniem. Równo ścięte włosy to zmora przy warkoczykach. Bardzo ciężko schować w warkoczyk równo ścięte włosy. Idealne włosy do zaplatania to takie długo nie podcinanie i wycieniowane  .
Wszelkie tego typu zabiegi warto zostawić na czas po zdjęciu warkoczyków .

3.Jak długo trwa zaplatanie?
Zależnie od długości od 3 do 5 godzin.

4. jak pielęgnować warkoczyki?
Pielęgnacja warkoczyków jest bardzo łatwa i nie różni się w gruncie rzeczy od pielęgnacji naturalnych włosów. Mycie-VIDEO: INSTRUKCJA MYCIA: najlepiej rozwodnionym szamponem . Najlepiej nawilżającym jak najbardziej naturalnym bez substancji typu SLS, które działają wysuszająco na skórę głowy. Najlepiej nalać odrobinę szamponu do butelki z atomizerem i dopełnić wodą. Tak sporządzoną miksturą spryskać skórę głowy i wmasować do uzyskania piany. Spłukać wodą, starając się nie moczyć całej fryzury, aby nie obciążać włosów.
Suszenie warkoczyków trwa dosyć długo dlatego można użyć suszarki. Fryzurę można myć wedle potrzeby-ale im rzadziej tym lepiej . Nie zaleca się częstszego mycia niż 1 w tygodniu, ponieważ, włoski które wychodzą wzdłuż warkoczyków, wychodzą głównie podczas mycia. Nawet u osób, które mają włosy przetłuszczające się taka częstotliwość mycia jest wystarczająca.
Warto tez dbać o skórę głowy podczas noszenia warkoczyków. Od pierwszego dnia warto używać  wcierka Jantar w sprayu, do kupienia np. w Hebe czy Super pharm lub żelu z alosem lub oliwki lub  olejku z drzewa herbacianego w celu nawilżenia skóry głowy. Pozwoli to uniknąć swędzenia głowy.
Pierwszy tydzień po zapleceniu jest czasem kiedy skóra głowy przyzwyczaja się do "nowych okoliczności" i wtedy może wystąpić swędzenie i zapalenie mieszków włosowych. Szczególnie narażone na to są okolice skroni.  W  przypadku zapalenia mieszków włosowych dobrze jest odkażać skórę octeniseptem. Skutecznie działa też borasol. W sytuacjach zaognienia można stosować tribiotic. Natomiast najczęściej wszelkie dolegliwości  znikają już po kilku dniach i wówczas można cieszyć się w pełni  z nowej fryzury.


*od ok. 4 minuty

5.Czy  każdy może mieć warkoczyki?
Jeśli długość twoich włosów to minimum 10cm to już możesz mieć warkoczyki. Jednak gdy twoje włosy nadmiernie wypadają i są bardzo słabe warkoczyki nie będą dobrym pomysłem.
Jeśli masz włosy cienkie to po prostu trzeba zrobić warkoczyki z mniejszej ilości włosów syntetycznych lub cieńsze warkoczyki. Ilość zaplatanych przeze mnie warkoczyków jest adekwatna do stanu i ilości włosów. Czasami lepiej zrobić wieksze sekcje na głowie, kosztem wyglądu, niż nadwerężyć nadmiernie włosy.

PRZECIWSKAZANIA: choroby skóry głowy, rany i strupy na głowie, nadmierne wypadanie włosów różnego pochodzenia. Włosy zniszczone zabiegami chemicznymi nie są przeciwwskazaniem do wykonania warkoczyków, jeśli nie występuje nadmierne wypadanie włosów.

6.Czy to prawda, że warkoczyki niszczą włosy?
Jeśli ilość warkoczyków jest dostosowana do ilości i stanu Twoich włosów to warkoczyki na pewno nie zniszczą Ci włosów.

7.Czy to prawda, że po zdjęciu warkoczyków włosów jest dużo mniej?
Gdy zdejmiesz warkoczyki jest wrażenie, że włosów jest mniej. Ale to nic niezwykłego. Codziennie wypada nam ok 100 włosów, te włosy nie maja jak wypaść gdy nosimy warkoczyki, dlatego po ich rozpleceniu jest takie wrażenie. Warkoczyki kilkakrotnie zwiększają objętość naszych włosów, a to potęguje wrażenie małej ilości włosów po ich zdjęciu.

8. Co to jest przeplatanie warkoczyków i kiedy to najlepiej zrobić?
Przeplatanie polega na rozpleceniu warkoczyków z części głowy, najczęściej przód i boki i ponownym zapleceniu. Włosy syntetyczne są jednorazowego użytku dlatego przeplatanie zawsze wykonuję z nowych włosów. Przeplatanie możesz wykonać w dowolnym momencie.

9.Jak się zdejmuje warkoczyki?
Odcina się warkoczyk na wysokości włosów naturalnych i rozplata, najlepiej przy pomocy grzebienia ze szpikulcem. Można to bardzo łatwo zrobić samemu . Najlepiej najpierw umyć głowę, nałożyć sporą ilość odżywki do spłukiwania i wmasować ją w odrosty. Zmyć odżywkę.
Potem należy rozdzielić i rozczesać splątania, które powstały przy skórze.

10.Jak się zakańcza warkoczyki?
Pierwsza opcja to zgrzanie za pomocą zgrzewarki lub prostownicy. Jest to najlepsza metoda w przypadku zgrzewanych warkoczyków, ponieważ przy jasnych warkoczykach nie powstają nieestetyczne czarne końce. Druga opcją są warkoczyki z puszczonym końcem. Specjalnie przygotowane przed zaplataniem włosy , po zapleceniu warkoczyków wkłada się na chwilkę do gorącej wody. Końcówki wówczas stają się proste i gładkie. Nie musisz się obawiać, że tak zakończone warkoczyki rozplączą się. Jednak od czasu do czasu można odświeżyć końcówki wkładając je na chwilkę do wrzątku i wycierając w ręcznik.

DREDLOKI & WARKOCZYKI WIELORAZOWE

Wszelkie informacje dotyczące dredloków, tyczą się także warkoczyków wielorazowych.
1. Jak doplata się i czym są warkoczyki wielorazowe i dredloki?
Warkoczyki wielorazowe to gotowe (wcześniej wykonane przeze mnie) warkoczyki, które doplata się do włosów odpowiednim splotem, a splot zakańcza gumką. Splot jest długości naszych włosów , dzięki czemu ich doplatanie trwa max 1,5 godziny.
Dredloki to fryzura czasowa-dredy wykonane z włosów syntetycznych doplata się do włosów na warkoczyk i zakańcza gumką. Trwa to do godziny.

2. Czy aby zdjąć dredloki trzeba ogolić się na krótko?
Nie, dredloki z racji tego, że są doplatane do naszych włosów, można także w każdej chwili zdjąć. Wystarczy rozciąć gumkę i rozpleść włosy. Tak samo zdejmuje się warkoczyki wielorazowe . Następnie należy je wyprać w pralce i założyć ponownie wiele razy .

3. Jak długo można nosić dredloki i warkoczyki wielorazowe?
Ok. 1-2  miesięcy.

4. Czym różnią się warkoczyki wielorazowe od tradycyjnych?
Różnią się głównie sposobem zaplatania- gotowy, wcześniej przygotowany warkoczyk doplata się do naszych włosów, oplatając go nimi (aby zobaczyć jak to wygląda można wpisać na  YT "how to instal DE Dreadlocks") Podstawowa różnica to także czas zaplatania . Dodatkową zaletą jest ich koszt- taki sam jak zwykłych warkoczyków, ale późniejsze wplatanie jest o wiele tańsze niż zaplatanie tradycyjnych warkoczyków.

5.Jakie są wady wielorazowych warkoczyków?
 Nie ma żadnych :). Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mają same zalety- czas zaplatania, czas zdejmowania (o wiele krótszy niż zwykłych ), cena, wielorazowość (eko :) ), i najważniejsze- tuż po ich zapleceniu skora głowy w ogóle nie boli. Dzięki temu mniej obciążają włosy i można je zapleść nawet na słabszych i cienkich włosach, dobierając odpowiednią długość i grubość. Na jedyną wadę użytkowniczki wskazują- gumeczki, które dobiera się pod kolor warkoczy, ale faktycznie mogą być czymś co przeszkadza, co bardziej wrażliwym estetycznie ;) i wygląd splotu od skóry głowy. Ale jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu co się komu bardziej podoba. Natomiast praktyczności nie można im odmówić :).

6. Gdzie najlepiej kupić dredloki?
Najlepiej zamówić u kogoś kto zajmuje się ich robieniem. Wtedy masz pewność, że twoje dredloki długo Ci posłużą. Dodatkową zaletą jest fakt, iż dredy ręcznie robione mogą być w dowolnym kolorze, grubości, długości. Dredloki można także pokręcić.